Prohlídka komínů 2021

07.10.2021 16:30:00 - 07.10.2021 17:30:00

Prohlídka komínů se v letošním roce uskuteční ve čtvrtek 7.10.2021 od 16:30 do 17:30. Je zcela nezbytná přítomnost někoho v bytě v této době - prohlídku nelze provést pouze ze střechy.

Hlavní uzávěr plynu v bytě se podařilo opravit za bez uzavírání hlavního uzávěru pro celý dům.

V jednom bytě je porouchaný hlavní uzávěr plynu a je nutné ho vyměnit. Proto bude potřeba uzavřít přívod plynu.  Je nutné, aby byl uzavřen hlavní uzávěr plynu ve všech bytech. Hlavní uzávěr plynu nelze znovu otevřít, pokud nebudeme mít jistotu, že byly vypnuté všechny plynové spotřebiče ve všech bytech!

Poznámka pro nové nájemníky - komínem se rozumí i potrubí k odvodu spalin z plynového ohřívače vody (karmy) nebo plynového kotle. Prohlídka se tedy týká i vás (pokud máte plynový kotel či karmu). Prohlídka proběhne nejprve dopoledne na střeše, kdy kominík zhodnotí stav odvodů spalin, spustí do potrubí kameru a potrubí důkladně prohlédne. To poznáte podle hluku, 'štrachání' v potrubí. V bytě pak kominík asi na půl minuty zapne kotel či karmu a detektorem 'očichá' okolí odvodu spalin, zda se spaliny nevrací do místnosti a nehrozí otrava oxidem uhelnatým (CO). Celá prohlídka v bytě trvá asi 3 minuty, ale je nutné ji provést pro bezpečí všech a také to vyžaduje legislativa (zákony ČR). Díky předem za spolupráci.

 

Nálepky: